Co je nového

12. 10. 2014 - SVATOMARTINSKÉ HODY V CHATEAU MÜLLER - Přijďte s námi oslavit svátek Svatého Martina. Více informací viz níže

1. 9. 2014 - nově jsme schopni nabídnout ubytování v až čtyřlůžkových pokojích nalézajících se v prostorách našeho vinařství.

Více informací a fotky najdete v Ubytování.

Ocenění našeho Ryzlinku rýnského Zlatou medailí na Galerii Rýnských Ryzlinků 2012

Ocenění našeho Ryzlinku rýnského Stříbrnou medailí na Galerii Rýnských Ryzlinků 2012

Ocenění našeho Ryzlinku rýnského Bronzovou medailí na Galerii Rýnských Ryzlinků 2012

-> !! 11.8.2012 !!: Vážení milovníci dobrého vína. Dovolujeme si Vás pozvat na košt Ryzlinků rýnských, který se 11. 8. 2012 uskuteční ve Bzenci. Doprava z Brna a zpět je zajištěna. Přihlašovat na tuto akci se můžete na: jiri-matej@volny.cz ; Více o této akci se můžete dozvědět v následujícím letáku:

-> 2.10.2011: Veltlínské Zelené uzrálo v tomto roce obzvláště dobré s vysokým obsahem cukru, celých 24 stupňů. Viz. následující obrázek.

-> Ročníck 2010, bohužel, nebude v dějinách českého a moravského vinařství zapsán zlatým písmem jako jeden z nejhojnějších a nejkvalitnějších, o to více bude znát umění "Pánů Vinařů", kteří nyní hojně stojí před úkolem udělat dobré a kvalitní víno z hroznů, které jsou méně dokonalé než v předchozích, vínu nakloněných letech. Ani vinařství Chateau Müller nebylo letos ušetřeno rozmarů středoevropského počasí, přesto ale nyní, byť později než v jiných letech, začíná letošní vinobraní. Letos jsme vinobraní zahájili odrůdou Chardonay, jejíž hrozny měly 21 stupňů cukru. Mošt má zatím velmi zajímavé kyselinky, takže se budeme těšit, čím vás toto víno, a pan vinař, na Martina překvapí...:o)

-> Konečně se umoudřilo počasí a začíná se chovat letně. Letošní jaro bylo nepříjemné svými dešti, které přály nejrůznějším plísním a houbám, které vinnou révu ohrožují a kvůli častým dešťům se nedaly příliš aplikovat žádné postřiky proti těmto nebezpečným škůdcům. Dobrou zprávou proto je, že letošní víno bude ekologičtější a více BIO než jiné roky, špatná ovšem, že není jisté, jestli letošní úroda bude vůbec za něco stát po tak mizerném úvodu.

Nebudeme však zatím nijak zoufat, protože léto nám teprve začíná a jak bylo jaro mizerné, tak může být léto krásné a podzim prosluněný a nic nemusí být ještě ztraceno. Takže se budeme těšit, čím pěkným nás ještě počasí, doufejme, že příjemně, překvapí a na Martina to jistě parádně rozjedem:o).

-> Jaro o sobě konečně dává znát a tak se pomalu ale jistě začíná chystat i nová sezóna, zatím ještě ne ve vinařství, ale rozhodně již na vinici. Je potřeba ostříhat staré réví, aby mohly stromky dobře růst a i v letošním roce, aby na nich dozrávala dobrá a kvalitní úroda.

-> V zimním období, kterým právě vinařství prochází se toho mnoho neděje. Přesto, ale i tak je kolem vinařství mnoho práce. Především je nutno pravidelně koštovat vína, zda správně zrají a včas je nalahvovat, aby tak mohla vína dozrávat v archivním sklepu

Kde nás najdete?

Random foliage

Chateau Müller najdete na Horním náměstí 31 v Bzenci. mapy.cz maps.google.com.

Kontakt

  • Jiří Matěj
  • Horní náměstí 31
  • 696 81 Bzenec
  •  
  • e-mail: matej@chateaumuller.cz
  •  
  • tel.: +420 777 332 557